VIJEST DANA

Đoković ostao bez finala, Zverev igra za titulu

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je od Aleksandra Zvereva 7:6 (4), 4:6, 6:3 u polufinalu Završnog mastersa u Torinu.

Bilo je jasno od samog starta kakav ćemo meč gledati. Zverev je sjajno servirao i tokom većeg dijela prvog seta bio na više od 90 odsto osvojenih poena kada ubaci prvi servis.

Igrači su teško dolazili do prilika za brejk, kojih nije bilo sve do rezultata 5:4, kada je Đoković imao prvu priliku koja je ujedno bila i set lopta.

Nije ju iskoristio, a potom ni Zverev dvije svoje, pa je set otišao u taj-brejk. Nijemac je u istom bio bolji teniser i iskoristio prvu set loptu nakon tačno sat vremena igre, prenosi B92.

Isto se prenijelo i na drugi set. Zverev je nevjerovatno igrao, potpomognut sjajnim servisom, a uz odsustvo duplih servis greški karakterističnih za njega.

Sa druge strane mreže, Đoković se mučio. Dok bi Nijemac svoje servis gemove dobijao bez izgubljenog poena, srpski as ih je zarađivao na teži način.

Međutim, prilika se ukazala pri rezultatu 4:4 i Đoković ju je zgrabio. Ipak, ne bi to bio meč svjetskog reketa broj jedan kada bi u laganom gemu potvrdio brejk i osvojio set.

Umjesto toga, propustio je četiri set lopte i tek petu iskoristio za izjednačenje.

Tako nije moglo u odlučujućem setu. Nastavilo se mučenje na Đokovićev servis, dok je Zverev lagodno uzimao svoje. Posljedično tome, Nijemac je napravio brejk u četvrtom gemu trećeg seta.

Odlučujući gem, nakon kog se Đoković nije vratio iako je imao priliku na 2:4, ali ju je propustio.

Zverev će u finalu igrati protiv Danila Medvedeva koji je savladao Kaspera Ruda. Ruski teniser je igrao u terminu od 14 časova i sigruno će odmorniji dočekati finale.