VIJEST DANA

APSOLUTNA DOMINACIJA, SRUŠEN BIVŠI KRALJ ŠLJAKE: Đoković preko Nadala do finala!

Novak Đoković u nedjelju igra finale Rolan Garosa.

Đoković je u polufinalu savladao Rafaela Nadala 3:1 (3:6, 6:3, 7:6, 6:2).

Novakov rival u nedjelju za trofej Pariza je Stefanos Cicipas.

Četiri sata i 13 minuta rovovske borbe za svaki udarac, poen, gem i set priredili su najbolji na svijetu i “kralj šljake”.

Novak Đoković se na spektakularan način revanširao Rafaelu Nadalu za poraz u finalu Rima, odnio 30. pobjedu u međusobnim duelima i izborio finale protiv Cicipasa.

Prvi set trajao je tačno sat vremena i u njemu se mogao vidjeti samo nagovještaj ogromne borbe za svaki poen u ovom meču.

Iako je djelovalo da je Đoković bolje otvorio meč, Nadal je uz dozu sreće i umijeća prikupljanja poena, osvojio svoj servis gem, a potom prvi došao do brejka.

Brejk je ulio samopouzdanje španskom teniseru, koji potom pravi još jedan brejk i pravi ogromnih 5:0 u prvom setu.

Djelovalo je kao da će se prvi set veoma brzo i ubjedljivo završiti, ali je Novak natjerao Rafu da se dobrano potrudi kako bi tek sa 6:3 i nakon sedam set lopti dobio prvi dio igre.

Drugi set trajao je podjednako kao prvi, a bio i jednako zanimljiv.

Srpski teniser je prvi došao do brejka i prednosti od 2:0, ali je Nadal brzo uzvratio i izjednačio.

Serija brejkova nastavila se u drugom setu, pa je Đoković poveo sa 4:2.

Djelovalo je kao da će Nadal ponovo uspjeti da vrati brejk, ali je Novak maestralno spasio tri brejk lopte, osvojio servis gem i poveo sa 5:2.

Do kraja drugog seta Nadal je uspio da osvoji gem na svoj servis, ali ništa više od toga, pa je Novak sa 6:3 osvojio drugi set.

Nevjerovatan tenis gledao se i u nastavku meča…

Nakon što u uvodna četiri gema nije bilo neočekivanog raspleta, usljedio je festival brejkova.

Novak je poveo 3:2, potom Rafa izjednačio na 3:3, Đoković brejkom poveo sa 4:3 i odmah potom sa 5:3.

Djelovalo je da će uspješno osvojiti drugi set tada, ali je Nadal napravio novi brejk i zatim izjednačio na 5:5.

Španac u nastavku seta obezbjeđuje taj-brejk, ali u narednom gemu propušta set loptu, što će, ispostaviće se, biti ključni dio meča.

Novak je izborio taj-brejk, u kojem pokazuje čelične živce i nadljudski napor i osvaja treći set.

Nadal kao da se restartovao na startu četvrtog seta, pošto je relativno lako poveo sa 2:0 i napravio brejk.

Ipak, mentalna prednost bila je daleko na strani srpskog tenisera, koji je potom zaigrao još jedan nivo bolje i osvojio svih šest narednih gemova.