VIJEST DANA

SRBIJA POBIJEDILA SLOVENIJU

Fudbaleri Srbije upisali su prvu pobjedu u Ligi nacija. Srbija je u drugom kolu savladala Sloveniju sa 4-1.

Već u drugoj minuti, Đorđe Jovanović imao je sjajnu šansu ali je nije iskoristio. Imao je par minuta kasnije ponovo šansu ali umjesto šuta, Jovanović je neuspješno pokušao uposliti Mitrovića. U 24. minuti, Ilić je ubacio, Milinković-Savić šutirao a Oblak sjajno odbranio. Na odbijenu loptu naletio je Mitrović i pogodio za 1-0. Šest minuta kasnije, Petar Stojanović donio je izjednačenje Sloveniji.

Prvu šansu u nastavku imao je Mitrović ali je Oblak sjajno odbranio. U 56. minuti, Milinković-Savić donio je novo vodstvo Srbiji. U završnici susreta, Srbija je postigla još dva gola. Prvo je u 85. Luka Jović pogodio za 3-1 a konačan rezultat postavio je u nadoknadi Nemanja Radonjić.

U drugoj utakmici grupe, Norveška je u gostima savladala Švedsku sa 2-1. Norvežani su prvi u grupi sa šest, Srbija i Švedska imaju tri a Slovenci su bez bodova.

Naredni meč, Srbija igra u četvrtak u Švedskoj.