VIJEST DANA

Srpkinje nisu uspjele, Francuska osvojila bronzu na OI

Košarkašice Francuske pobjedile su Srbiju u meču za bronzu na Olimpijskim igrama. Rezultat je bio 91:76.

Prvo poluvreme je bilo veoma izjednačeno. Francuskinje su imale raspoloženu Sandrin Grudu koja je veoma brzo bila dvocifrena i pogađala je sva slobodna bacanja. Srbija je imala problem u šutu za tri poena ali i u broju faulova. Ipak Srbiju je držala Ivon Anderson i tako je na poluvremenu bilo samo 43:40 za Francusku.

Treća četvrtina je bila problematična za Srbiju koja je tada doživela veliki pad. Nisu ulazile trojke dok su Francuskinje igrale lako, pogađale su sa distance i to im je donelo čak 19 poena viška. Bilo je 78:59 kada je Srbija imala poslednji trzaj. NApravile su Marinine Lavice seriju 12:0 kojom su prišle na sedam poena razlike.

Ipak nekoliko grešaka u tim momentima i 50-50 situacije koje su otišle na stranu Francuskinja su prelomile utakmicu. Na 1:40 je Francuska pogodila jednu trojku koja je, činilo se zatvorila utakmicu.

Najefikasnija kod Francuske je bila Gebi Vilijams sa 17 poena, Enden Mijem je dodala 16, Sandrin Gruda 14. Francuska je igrala pravu timsku košarku i uvek je neko u njihovom timu bio raspoložen. Na kraju su imale čak sedam dvocifrenih igračica, a ubacile su čak 14 trojki iz 27 šuteva.

Kod Srbije je Ivon Anderson vukla sa 24 poena, dok je Jelena Bruks u svom poslednjem meču za nacionalni tim ubacila 14. Sonja Vasić je imala tek devet poena.