VIJEST DANA

Strahinja Erić za Olimpijadu želi da bude u top – formi

Strahinja Erić, član paljanskog Smučarskog kluba “Sarajevo – Istočno Sarajevo”, aktivno se priprema za učešće na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u februaru 2022. godine, na kojima želi da nastupi u top-formi.

Na Olimpijadi će nastupiti u disciplini sprint na 1.500 metara, distanca 15 kilometara klasičnim korakom i 50 kilometara slobodno.

Erić je rekao da je nevjerovatan osjećaj osvojiti nacionalnu normu za odlazak na Olimpijske igre, što je cilj svakog sportiste.

– Pripreme su davno počele. Vrijedno radim zajedno sa trenerom Mladenom Plakalovićem i pokušaćemo da za Olimpijske igre budem u top-formi. Sve je usmjereno na Olimpijadu – istakao je Erić.

Očekuje, kaže, da bi mu najveći uspjeh bio da na sprintu, gdje je najbolji, uđe u prvu polovinu, što smatra da nije nemoguće, ali jeste dosta teško.

Erić je napomenuo da će sa njim na Zimske olimpijske igre poći i kolega Sanja Kusmuk, dok će se u alpskom skijanju iz BiH takmičiti Elvedina Muzaferija i Emir Lokmić, te Mirza Nikolajev u disciplini sankanje.

Erić je nedavno nastupao u Italiji, Švajcarskoj, Turskoj gdje je otišao zbog treninga i ulaska u kontinuitet trka, a osvojio dobre rezultate.

Prema njegovim riječima, u Turskoj je osvojio drugo mjesto slobodnim stilom na 10 kilometara i četvrto mjesto na trci 10 kilometara klasik.

– Osvojio sam najbolje bodove u svojoj karijeri, tako da sada imam ukupno 58 FIS bodova, što je u normi svjetskog kupa – naglasio je Erić, koji je istakao da je zadovoljan ovom sezonom i nada se da će biti spreman do Olimpijade.

Strahinja Erić je u oktobru proglašen i za sportistu grada Istočno Sarajevo u 2020. godini.