VIJEST DANA

Zvezda ubjedljivo poražena od Fenerbahčea

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju u Istanbulu od ekipe Fenerbahčea sa 77:63 u meču prvog kola Evrolige.

Zvezda je veoma dobro ušla u meč, igrala čvrstu odbranu na jednoj strani terena, da bi na drugoj imala tečan napad, iz kojeg je pogađala otvorene šuteve.

Ipak, pri rezultatu i vođstvu 10:5 za Zvezdu, trener Fenera Kokoškov traži tajm-aut i od tog trenutka, pa sve do kraja meča, Fener je bio bolja ekipa.

Na krilima Ulanovasa, Diksona i De Koloa, turski tim stiže do osetnije razlike u iznosu od 32:25 u drugoj četvrtini.

Crvena zvezda velike probleme imala je u napadu, pošto je bilo perioda od pet i više minuta kada nisu postizali poene, već u posjedu za posjedom gubili lopte.

Fener je znao da kazni toliki prazan hod i na poluvrijeme ode sa 12 poena prednosti.

Koliko se Zvezda mučila u napadu govori i podatak da su kombinovano u drugoj i trećoj četvrtini postigli 21 poen (deset u drugoj, 11 u trećoj dionici).

Početkom posljednje četvrtine, Fener stiže i do maksimalnih 20 poena prednosti i nagovještava da utakmica neće ući u neizvjesnu završnicu.

Crveno-bijeli uspjeli su mini-serijom da smanje deficit na 11 poena u jednom trenutku, ali je turska ekipa lako odbila nalet Zvezde i upisala trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Braun sa 17, Ulanovas sa 13 i De Kolo sa 12 postignutih poena dok su u redovima Zvezde  jedini dvocifreni bili  Lojd, koji je postigao 15 i Hol, koji je meč završio sa 12 poena.

Crveno-bijeli naredni meč u okviru Evrolige igraju 9. oktobra protiv Baskonije u Beogradu.